Wigilia Lubelskiej Blogosfery Kulinarnej 2017

W poniedziałek 11 grudnia grupa lubelskich blogerek kulinarnych zebrała się w Szkole Artystycznej Wiesława Kucia na ulicy Zemborzyckiej 59f w Lublinie aby zjeść wspólny posiłek i podzielić się opłatkiem. Wigilia blogerek nie może być jednak takim normalnym spotkaniem przy śledziku - każda z nas przygotowała swoje popisowe dania. Nie obyło się bez kapusty z fasolą, czy takiej suto podlewanej miodem pitnym i posypanej żurawiną. Pięknej sałatki ze śledziem która bardziej przypominała tort niż klasyczną sałatkę. Pasztecików z kapustą czy śledzi z rodzynkami. Wrażenie robiły też pierniki i tarta z ogromną ilością maku. Każda z nas przygotowała to co lubi i umie robić najlepiej. Również wspólnie przygotowałyśmy parę potraw które urozmaiciły nasz świąteczny stół. 

Miejsce spotkania też nie było przypadkowe. Szkoła Artystyczna Wiesława Kucia organizuje warsztaty kulinarne i również dla nas przygotowano niespodziankę w postaci w kursu pieczenia makaroników - Ania Kucia poprowadziła go w sposób mistrzowski. Wszystkie makaroniki wyszły idealne. Intensywny czekoladowy ganach podkręcił ich smak i było naprawdę słodko.  

Na koniec spotkania gdy już skosztowałyśmy wszystkich potraw i upiekłyśmy różowiutkie makaroniki przyszedł do nas, nie kto inny, jak Święty Mikołaj!  W tym roku Święty okazał się bardzo szczodry i postanowił po rozpieszczać grzeczne blogerki 🙂

Za wspaniałe prezenty dziękujemy

Zdjęcia:

Małgorzata Łaniak, Olga Zalewska-Wenarska i Joanna Bronikowska

 

 

No Comments Yet.

Co Ty na to?