Warsztaty w Szkole Artystycznej Wiesława Kucia

Tematem głównym naszego spotkania była obróbka czekolady i robienie pralinek. Sztuka ta nie jest mi obca - pralinkom poświęciłam parę wpisów na blogu min TUTAJ podaję przepis na wersję prostą bo z galaretką - jednak bardzo klasyczną i pyszną. Produkcja własnych pralinek jest czymś niesamowicie odprężającym i wdzięcznym - czy jest lepszy prezent dla bliskiej osoby jak nie własnoręcznie przygotowane słodkości?

 

Spotkanie zaczeliśmy od opisu różnego rodzaju czekolad, następnie Wiesław Kucia - zaprezentował nam sposoby temperowania czekolady i opisał cały schemat tej sztuki zarówno od strony teoretycznej jaki praktycznej. Każda z nas w bardzo miłej atmosferze mogła własnoręcznie ,,bawić" się czekoladą.

Kolejnym etapem spotkania był pokaz i praktyczne warsztaty produkcji czekoladek. Zaczęliśmy od wypełniania temperowaną czekoladą foremek. Następnie wypełnialiśmy je własnoręcznie przygotowanymi ganaszami - ja postawiłam na smak czekoladowo- wiśnowy z odrobiną whisky. Dziewczyny stworzyły nadzienia o wielu wspaniałych smakach np orzechowym, egzotycznym, truskawkowym. Każdy znalazł coś dla siebie. Następnie Wiesław zaprezentował nam sposób ,,zamykania" czekoladek i pozostało czekać aż nasze słodkości spokojnie w lodówce zastygną.

 

Każda z nas sama mogła wybrać sposób zdobienia, rodzaj foremek i nadzienia dzięki czemu powstały naprawdę indywidualne i wspaniałe czekoladki w wielu smakowitych odsłonach. Każda również dostała w prezencie przygotowane przez siebie słodkości w ślicznych pudełeczkach dzięki czemu stały się one gotowym prezentem dla bliskich.

Mam nadzieję, że nie będzie to ostatnie spotkanie w Szkole Artystycznej bo miejsce jest naprawdę fantastyczne a prowadzący są prawdziwymi ekspertami.

Do samej szkoły jest troszkę ciężko trafić jednak myślę, że wkrótce  zostanie ona lepiej oznakowana i rozreklamowana bo naprawdę warto. Jak widać na zdjęciach bardzo oryginalny jest także wystrój miejsca - bardzo jasne i przestronne pomieszczenie daje ogromne możliwości do robienia zdjęć co wszyscy wiemy, dla nas blogerów, jest podstawą.

W Warsztatach wzięły udział : EdytaJuliannaGosiaMartaMarlenaZuzaEwa oraz Kasia.

 

Szkoła Artystyczna Wiesław Kucia

ul. Zemborzycka 59F
20-445 Lublin

www.kucia.com.pl

e-mail: wieslaw@kucia.com.pl

DSC_2239
DSC_2226
DSC_2198
DSC_2243
DSC_2158
DSC_2265
DSC_2263
DSC_2254
DSC_2281

No Comments Yet.

Co Ty na to?