W staropolskiej kuchni nie sposób zapomnieć o daniu z zsiadłego mleka i ziemniaków, które to bardzo często było serwowane było przez nasze ukochane babcie. Ta prosta potrawa na pewno trafi w gusta osób, które lubią zdrowe i smaczne jedzenie.

zsiadłe mleko z ziemniakami

W dzisiejszych czasach to niegdyś powszechnie znane danie zostało wyparte przez innowacyjne przepisy kulinarne zamieszczane na różnych blogach internetowych. Tymczasem zsiadłe mleko jest niezwykle wartościowe. W swym składzie zawiera żywe kultury bakterii, które usprawniają pracę jelit. Doskonale smakuje zsiadłe mleko z ziemniakami. Aby przygotować tą powszechnie znaną w polskiej kuchni zdrową potrawę, wystarczy ugotować ziemniaki.

 

W tym celu obieramy ze skórki około kilograma najlepiej młodych ziemniaków, wkładamy do garnka z wodą, solimy i gotujemy do miękkości. Będą one doskonale smakować z zsiadłym mlekiem jeśli posypiemy je zeszkloną na złoty kolor cebulką z dodatkiem wędzonego lub surowego boczku. Niezwykłego aromatu doda tej potrawie świeży pocięty na drobne kawałki koperek. Zsiadłe mleko z ziemniakami to doskonały pomysł na pyszny i zdrowy obiad.