Niegdyś wszystkie panie domu najczęściej przygotowywały tradycyjną sałatkę warzywną. Dziś na każdym świątecznym stole nie może zabraknąć przepysznej, nowoczesnej sałatki z dodatkiem wyszukanych składników. Niezwykle atrakcyjna jest sałatka z selerem i żurawiną.

sałatka z selerem i żurawiną

Sposób przyrządzenia tej sałatki jest bardzo prosty. Z wyzwaniem tym może zmierzyć się każda gospodyni domowa, lubująca się w nowoczesnych przepisach kulinarnych. Do sporządzenia sałatki będziemy potrzebować dwa średniej wielkości filety z kurczaka, które należy pokroić w kostkę, a następnie podsmażyć na maśle z dodatkiem przyprawy uniwersalnej typu vegete.

 

Następnie wystudzone mięso należy wymieszać z pozostałymi składnikami: pokrojoną w drobną kosteczkę cebulką, pęczkiem świeżego posiekanego koperku oraz pokrojoną gałązką selera naciowego. Na koniec do sałatki dodajemy namoczoną wcześnie żurawinę, w ilości około 15 dag. Następnie wszystkie składniki należy połączyć z około 2-3 łyżkami majonezu, 2 łyżki jogurtu naturalnego oraz doprawić do smaku solą i pieprzem. Sałatka z selerem i żurawiną doskonale sprawdza się na różnych imprezach rodzinnych. Swym wyjątkowym smakiem z pewnością zadziwi wszystkich gości.