Trudno wyobrazić sobie ważną uroczystość rodzinną czy święta bożonarodzeniowe bez przepysznego sernika na stole. Niezwykle smaczny jest nieco inny od tradycyjnego, sernik z budyniem czekoladowym.

sernik z masą budyniową

Sernik to smaczne ciasto znane w kuchni od dawnych czasów. Już nasze babcie często piekły przepyszne serniki po wiedeńsku. Prócz tradycyjnych serników, których głównym składnikiem jest zmielony ser z kostki, obecnie nie brakuje przepisów na bardziej innowacyjne, bardzo ciekawe ciasta. Można tutaj wymienić smaczne serniki z kokosem czy brzoskwiniami. Coraz częściej nowoczesne panie domu przyrządzają aromatyczny sernik z masą budyniową.

sernik z budyniem czekoladowym

Tradycyjne ciasto kruche zostało w tym wydaniu wzbogacone masą budyniową, która znajduje się pomiędzy warstwą sera, a kruchym ciastem. Sernik z budyniem czekoladowym po upieczeniu jest bardzo lekki oraz nie za słodki. Wszystkie warstwy dobrze się z sobą komponują, dzięki czemu zajada nim wielu smakoszy ciast sernikowych. Sernik z masą budyniową ma piękny śmietankowy zapach oraz ciekawy wygląd. To aromatyczne i pyszne ciasto jest proste w przygotowaniu, dlatego powinno często zdobić stół w naszym domu.