Nieodłącznym elementem obiadu w większości polskich domów jest mięso. Zawiera ono wiele składników odżywczych – głównie są to białka, dzięki którym organizm jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Nie każde mięso jednak będzie zdrowe.

Potrawka z kurczaka w sosie śmietanowym

Osoby z problemami wątrobowymi muszą unikać mięsa tłustego. Wieprzowina w takim przypadku powinna zostać całkowicie wykluczona z codziennej diety. Nie ma za to przeciwwskazań do spożywania chudego mięsa drobiowego jakim jest kurczak. Potrawka z kurczaka w sosie śmietanowym to danie po które sięgają chętnie nawet bardzo wybredne dzieci. Delikatny, kremowy sos sprawia, że porcje obiadowe znikają z talerza w mgnieniu oka.

Mięso z kurczaka w sosie

Mięso z kurczaka w sosie powinno być odpowiednio doprawione, jednak nie można przesadzić z pieprzem, Co będzie potrzebne aby przyrządzić potrawkę z kurczaka w śmietanie? Oczywiście kurczak – najlepiej filet z kurczaka, śmietana przyprawy i odrobina oleju. Największą ostrożność należy zachować przyrządzając sos do potrawki – śmietana ma to do siebie, że czasem lubi się ściąć, dlatego też najpierw trzeba odrobinę ją ochrzcić wywarem spod kurczaka.