Instagramowa moda

Popularność na sport wzrasta coraz bardziej. Ludzie zaczynają w tych czasach dużo ćwiczyć na siłowni, na basenie, na rowerze. Większość młodych osób inspiruje się zdrowym trybem życia, poprzez instagram od profesjonalnych sportowców, którzy się dzielą swoimi przepisami i wyczerpującym dniem na relacjach dnia. Można powiedzieć, że dzięki temu, że widzą taki styl życia od innych, to automatycznie chcą wziąć przykład i zrobić to samo. Dzięki modzie na media społecznościowe, wywiera to również dobry wpływ na młode pokolenie i nie tylko. Zarażają dobrym samopoczuciem, podkreślając, co jest tak naprawdę istotne dla naszej diety i stylu życia. Dzięki kreatywności różnych osób i dietetyków. można stwierdzić, iż niekoniecznie zdrowe znaczy niedobre. Jest tak naprawdę masa przepisów, które są zdrowe i jednocześnie słodkie. Bo jak już liczna ilość osób się przekonała, nie da się żyć całkowicie bez cukru, który tak naprawdę dodaje nam energii.No i oczywiście w ograniczonej ilości, żeby nie popaść w cukrzycę i uzależnienie. Na tym polega wiedza na temat zdrowego stylu życia, by wiedzieć czego lepiej unikać i jak umieć sobie odmawiać, zastępując je zdrowymi nawykami.

Jaki sposób jest najlepszy, dla osób uzależnionych od sztucznych słodyczy?

Ci, którzy całe życie są nauczeni jeść w nadmiarze sztuczne słodkości, nie wyobrażają sobie żyć bez nich. Ale jest na to prosty sposób, który Ci w tym pomoże. Zastąp po prostu cukierki owocami, lub migdałami, bądź suszonymi owocami. Pomysł wydaje się zabawny, ale działa, gdyż są w nich zawarte cukry, które zaspokajają chęć na sięgnięcie po ciastka itd. Przede wszystkim warto w domu nie posiadać w szafkach słodyczy, bo wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że się skusimy i popadniemy w pokusę.

Zastanawiasz się, jakie to mogą być pomysły na zdrowe przekąski?

Oto jedne z nich:

  • banany w czekoladzie – możesz rozpuścić gorzką czekoladę w garnku, potem namoczyć banany i odstawić do przestudzenia.
  • Jogurt naturalny z dowolnymi owocami i syropem klonowym (np. z malinami, truskawkami, bananami)
  • budyń z migdałami i rodzynkami, bądź bakaliami (dodają bogate właściwości odżywcze, mają w sobie również cukier)
  • Jabłko, lub banan z masłem orzechowym – pokrój owoce na ósemki, dodając masło orzechowe
  • Ryż zapiekany z jabłkiem i cynamonem – dodaj ryż i pokrojone jabłko do naczynia, łącznie z cynamonem, a następnie włóż do piekarnika
  • czekolada 70% – gdyż jako jedyna jest najzdrowsza, oczywiście tylko gorzka
  • serek wiejski z owocami – dodaj dowolne owoce do serka i ciesz się smakiem, wybór dowolny (banan, borówki, truskawki, jabłko)