Wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie lepszego dania na obiad czy kolację niż zapiekanka. Atutem tej potrawy jest to, że jest zarówno prosta w przygotowaniu jak i posiada bardzo ciekawy smak.

zapiekanka z makaronem kalafiorem i brokułami

Idealnie nada się zatem zarówno na uroczystą kolację w gronie najbliższych jak i na codzienny obiad, gdy brakuje pomysłu na jakiś inny posiłek. Podstawą zapiekanki mogą być ziemniaki lub makaron. Jeżeli chodzi o zapiekanki makaronowe, to prawdziwym hitem jest zapiekanka z makaronem kalafiorem i brokułami. Do jej przygotowania potrzebnych będzie zaledwie kilka składników, a mianowicie makaron (rurki, świderki, bądź płaty lasagne} oraz kalafior i brokuły. Cały wysiłek, to jedynie oddzielenie różyczek kalafiora i brokułów.

zapiekanka z makaronem brokułami i pomidorami

Ugotowany makaron należy w specjalnym naczyniu wymieszać z brokułami i kalafiorem, a następnie podlać sosem śmietanowym wymieszanym ze startym serem żółtym (aby oszczędzić sobie pracy można kupić starty ser w torebkach). Inną odmianą tego popularnego dania jest zapiekanka z makaronem brokułami i pomidorami. W tym przypadku można wykorzystać zarówno świeże pomidory jak i te suszone.