Jeśli dziecko jest niejadkiem, każda troskliwa mama zrobi wszystko, aby zachęcić je do jedzenia. Doskonałe dla Twojej pociechy mogą okazać się jaja faszerowane, w postaci zwierzątek.

jajka faszerowane dla dzieci

Jajka faszerowane dla dzieci można przyrządzić na wiele sposobów. Świetnie prezentują się na talerzu jajka w postaci malutkich myszek. Te słodkie zwierzaki możemy nafaszerować ulubionym przez Twoje dziecko farszem. Aby przyrządzić pyszne jajka faszerowane dla dzieci będziemy potrzebować trzy jajka, 5 dag żółtego sera, dwa ząbki czosnku, listek sałaty, rzodkiewkę, szczypiorek kulki czarnego pieprzu oraz majonez. Ugotowane jajka przekrawamy wzdłuż na pół i wyciągamy z nich żółtka.

 

Rozgniatamy je i dodajemy do nich wyciśnięty przez praskę czosnek oraz starty n tarce żółty ser. Farsz doprawiamy do smaku solą oraz pieprzem. Następnie nakładamy go do połówek białek. Na płaskim talerzu układamy liście sałaty. Na każdy liść kładziemy nafaszerowaną połówkę jajka, farszem do dołu. Przy jednym z końców jajka robimy dwa nacięcia, w które wkładamy uszy myszki. Mogą to być dwa cienkie plasterki rzodkiewki, ogórka lub marchewki. Oczy robimy z kulek czarnego pieprzu, zaś nosek z czerwonego pieprzu. Wąsy myszki robimy ze szczypiorku, a ogon z buraczka. Takie jajka z pewnością polubi każdy mały niejadek.