Sernik limonkowy to idealne ciasto dla nowoczesnych pań domu, które to lubują się w przygotowaniu wyszukanych słodkości. W cieście tym smak sera został wzbogacony kwaskowatym sokiem z limonki.

sernik limonkowy z piaskiem

Sernik to popularne ciasto, które znane jest gospodyniom od dawien dawna. Do dziś wielu z nas wspomina smak sernika pieczonego przez nasze babcie, który w swym składzie zawierał pełnowartościowy, domowy twaróg. Sernik gości na uroczystym stole w czasie każdych świąt, zarówno wielkanocnych jak bożonarodzeniowych. By zadziwić swoich gości niepowtarzalnym smakiem, warto przygotować nieco inny sernik. Ciastem takim jest pyszny sernik limonkowy, którego inna nazwa brzmi sernik z piaskiem. Został on tak nazwany, gdyż zamiast ciasta kruchego na spodzie sernika znajduje się masa z herbatników i masła, która ma konsystencję mokrego piasku. Jego innowacyjny smak został wzbogacony nie tylko poprzez dodanie soku i skórki z limonki.
Sernik z piaskiem zawiera też w swym składzie mleczko kokosowe z ksylitolem oraz serek mascarpone. Sernik ten doskonale prezentuje się na każdym uroczystym stole jeśli udekorujemy go płatkami róży oraz listkami mięty.