Lunch jest posiłkiem, który najczęściej spożywamy między śniadaniem a obiadem. Zwyczaj sięgania po niego mają głównie osoby pracujące, dla których posiłek ten jest doskonałym sposobem na zrobienie sobie przerwy od pracy oraz dostarczenie energii na kolejne godziny. Na lunch doskonale sprawdzi się wiele dań, które możemy zamówić zarówno do biura, jak i domu, jeśli pracujemy zdalnie. Na szczególną uwagę zasługuje sushi, po które sięga coraz więcej mieszkańców Krakowa. Dlaczego warto pójść za ich przykładem?

Dlaczego warto sięgnąć po lunch?

Lunch jest posiłkiem, którego tradycja spożywania przywędrowała do nas z krajów anglosaskich. Anglicy i Amerykanie sięgają po niego między godziną 10 a 13. Jest to coś w rodzaju polskiego drugiego śniadania, czyli posiłku spożywanego między śniadaniem, które zwykle jemy w domu, a obiadem. Pora lunchu najczęściej wypada na czas, kiedy jesteśmy w pracy. Możliwość zrobienia sobie półgodzinnej przerwy i sięgnięcia w tym czasie po coś, co będzie smaczne i dodatkowo dostarczy energii na kolejne godziny obowiązków to opcja, którą zdecydowanie warto rozważyć.

Lunch z zasady powinien być lekkim, pożywnym i zdrowym posiłkiem. Wszystko po to, aby dostarczył nam sił, energii i motywacji do kontynowania obowiązków zawodowych oraz pozwolił dotrwać bez uczucia irytującego głodu do pory obiadowej. W jego ramach możemy sięgnąć po niezwykle popularną w ostatnich latach w Krakowie potrawę, jaką jest sushi. Smakowite sushi na lunch w Krakowie może zostać dostarczone do dowolnego miejsca, w tym także do biura oraz domu, jeśli aktualnie pracujemy zdalnie. Dlaczego warto wybrać właśnie to danie na lunch?

Sushi na lunch w Krakowie – dlaczego warto wypróbować tę opcję?

Sushi nie bez powodu cieszy się opinią jednego z najzdrowszych i najbardziej wartościowych dań na całym świecie. Składa się wyłącznie z naturalnych składników, które zestawione ze sobą oferują unikalne doznania smakowe. Jego bazę stanowi gotowany ryż na bazie octu jabłkowego, surowe ryby, owoce morza, warzywa, wodorosty oraz dodatki – świeży imbir, ostry chrzan wasabi i sos sojowy. W składzie sushi nie ma zbędnych konserwantów, gdyż jest ono przygotowywane bezpośrednio przed dostarczeniem do klienta. Szeroki wybór zestawów sushi pozwala z kolei na skomponowanie idealnego zestawu lunchowego, który ze smakiem zjemy w przerwie od pracy.

Sushi na lunch w Krakowie jest daniem wartym polecenia nie tylko ze względu na jego doskonały smak. Jest to danie zdrowe i bogate w cenne składniki odżywcze niezbędne do prawidłowej pracy ciała i umysłu. Świeże ryby są bogatym źródłem cennych kwasów omega-3 i omega-6, z kolei biały ryż dostarcza węglowodanów, białka i energii do efektywnej pracy zarówno fizycznej, jak i umysłowej. Charakterystyczne dla sushi wodorosty nori są natomiast cennym źródłem witamin z grupy B, witaminy C i witaminy A, które pozytywnie wpływają na samopoczucie i odporność. Ponadto, sushi samo w sobie jest daniem lekkostrawnym i niskokalorycznym, przez co świetnie nadaje się także dla osób na diecie.

Partnerem artykułu jest Haiku Sushi oferujący – sushi lunch Kraków.