Ciasto francuskie samo w sobie jest dosyć trudne w przygotowaniu, jednak na szczęście w wielu sklepach można spotkać już gotowy produkt. Z ciasta francuskiego można przyrządzać rozmaite potrawy.

kulebiak z ciasta francuskiego z łososiem

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie wigilijnego stołu może być kulebiak z ciasta francuskiego z łososiem. Sam kulebiak to tradycyjne danie wywodzące się z kuchni francuskiej. W tej niecodziennej odmianie z pewnością podbije serce niejednego smakosza. Innym pomysłem na zastosowanie tego ciasta mogą być babeczki z ciasta francuskiego z łososiem.

babeczki z ciasta francuskiego z łososiem

Można je przygotować stosunkowo szybko, oprócz podstawowych produktów przyda się także forma na babeczki. Babeczki z łososiem to oryginalna alternatywa dla tradycyjnych babeczek przygotowywanych na słodko. Łosoś jest rybą bogatą w wiele składników potrzebnych człowiekowi do zachowania zdrowia, warto więc spożywać go przy każdej nadarzającej się okazji. Kulebiak z łososiem czy łososiowe babeczki to tylko niektóre pomysły na połączenie ciasta francuskiego i króla ryb. Dzięki własnej kreatywności z pewnością można wymyślić o wiele więcej ciekawych w smaku potraw.