Gdy dopadnie Cię ochota na coś słodkiego warto przygotować zielone ciasto Shrek. Co prawda przepis na Shreka jest nieco skomplikowany i czasochłonny, ale warto się poświęcić.

przepis na ciasto shrek do wydrukowania

Przepis na ciasto Shrek do wydrukowania znajduje się na wielu stronach internetowych oraz blogach kulinarnych. Jest to przepyszne, delikatne ciasto biszkoptowe z zieloną masą budyniową, zieloną galaretką, lekko zielonkawą pianką oraz delicjami. Nazwa tego ciasta pochodzi od bajkowego ogra Shreka, który to był zielonej maści. Przepis na Shreka jest bardzo podobny do ciasta Kubuś. Jest on dość pracochłonny, ale za to bardzo smaczny.

 

Cała tajemnica niezwykłego smaku tkwi w masie sporządzonej z zielonego soku typu „kubuś” ugotowanego z dodatkiem budyniu śmietankowego lub waniliowego. Przepis na ciasto Shrek do wydrukowania warto odnaleźć w internecie i umieścić w notatniku z naszymi ulubionymi przepisami. Wówczas z pewnością często po niego sięgniemy i zagości na stole w formie pysznego ciasta do niedzielnej, popołudniowej kawy. Ciasto Shrek z pewnością sprawdzi się na każdej rodzinnej imprezie.