Kto nie lubi pysznych domowych pierogów, makaronu lub świeżego, ciepłego jeszcze chleba? Pachnąca gotowanym jedzeniem i słodkimi wypiekami kuchnia to chętnie odwiedzane we wspomnieniach miejsce. Na szczęście czasochłonne niegdyś zajęcia, takie jak wyrabianie ciasta na pierogi, chleb, czy makaron dziś nie sprawiają żadnego problemu, o ile posiadasz robota planetarnego.

Robot planetarny to praktyczne, profesjonalne urządzenie w twojej kuchni. Urządzenie w którym zrobisz niemal wszystko, co ma związek z ciastami. Duża moc silnika stosowana w urządzeniach Clatronic, Bomann i Proficook, licząca od 1000 do 1500 W, w zespól z odpowiednio dopasowanymi końcówkami poradzi sobie z każdym ciastem.

Robot planetarny wziął swą nazwę od ruchu eliptycznego, podobnego do ruchu planet. Tak pracujące mieszadła doskonale docierają w każdy zakątek misy równomiernie mieszając zawartość. O ile z lekkimi masami, takimi jak bita śmietana, krem, czy ciasta naleśnikowe itp. raczej nie ma problemu, o tyle w przypadku ciast ciężkich – np. drożdżowych, chlebowych lub na pierogi, ruch planetarny gwarantuje staranne wyrobienie. Roboty planetarne rozpoczynają bieg pracy od wolnych obrotów, powoli nabierając prędkości, aby zapobiec przeciążeniom ciasta w misie. Niektóre z nich posiadają tryb PULS, pozwalający przejść od razu na najwyższe obroty mieszadeł.

Roboty najwyższej klasy posiadają odlewane akcesoria wykonane z solidnych materiałów. W robotach Bomann, Clatronic i ProfiCook mieszadła do cięższych ciast odlewane są z aluminium, co zapewnia ich długą żywotność i moc działania. Trzepaczka i misa wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu nie tylko są trwałe, ale także bezpieczne dla zdrowia, bowiem żadne ze szkodliwych substancji nie uwalniają się do pożywienia. Wobec zagrożeń wynikających z plastikowych elementów niektórzy mogą mieć obawy przed obudową robota, jednak nie ma do tego powodu, ponieważ użyty do tego celu plastik jest nie tylko wysokiej jakości, twardy i solidny, ale też spełnia ostre normy nałożone przepisami Unii Europejskiej. Żadne ciasto, czy krem nie styka się z plastikowymi częściami na tyle, aby mogły zajść procesy przenikania. Dla wymagających ProfiCook zastosował w dwóch modelach obudowę aluminiową, z pięknym matowym wykończeniem czesanej stali, sa to modele PC-KM 1188 oraz PC-KM 1096.

Sprawdź Roboty kuchenne Clatronic, Bomann i Proficook – szczegółowe zdjęcia i opisy.

Praca z pomocą robotów planetarnych Clatronic i Bomann jest bardzo łatwa, szybka i wygodna. Dzięki nim, jednorazowo można przygotować od 3,5 nawet do 6,5 kg ciasta. Kiedy ciasto jest wyrabiane w misie, można spokojnie zająć się przygotowaniami dodatków. Dzięki pokrywie na misę kuchnia wokół jest czysta i nie trzeba wycierać ze ścian i blatów rozpryskującej się masy.

W dbałości o estetykę Clatronic zastosował w modelu KM 3711 piękne pastelowe kolory – miętowy, różowy i błękitny, oraz wzornictwo nawiązujące do włoskiego designu lat ’60. Bomann proponuje model KM 6009 CB w podobnej stylistyce w kolorach czerwonym i tytanowym, o pięknym ciemnoszarym, głębokim odcieniu. Urządzenia te można uzupełnić o inne kuchenne sprzęty w tym samym stylu kompletując całą designerską serię. Z radością postawicie je na wierzchu, na blacie, ponieważ uzupełnione srebrnymi elementami lub podświetleniem (Clatronic KM 3765, KM 3709 lub Bomann KM 6009 CB) dodadzą kuchni blasku.