Dieta pudełkowa – co to takiego? 

Dieta pudełkowa, to opracowany przez specjalistę dietetyki jadłospis na każdy dzień, podzielony na 3 lub 5 posiłków w zależności od Twoich preferencji. Możesz ograniczyć się też do zamówienia samych dań obiadowych. Nazwa wzięła się od sposobu pakowania jedzenia pudełkowego z dostawą do domu. Każde danie jest pakowane do osobnego pojemnika z opisem jego zawartości. Dzięki temu nie pomylisz dań na poszczególne posiłki. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby jeść potrawy w dowolnej kolejności. Niemniej jednak, opis dań jest szczególnie przydatny dla osób, które szczególną uwagę zwracają na podaż konkretnych składników odżywczych o konkretnej porze dnia. Dotyczy to w zazwyczaj diabetyków lub kobiet zmagających się z problemami tarczycy na tle hormonalnym.

Catering dietetyczny – dla kogo? 

Catering dietetyczny jest szczególnie polecany osobom zapracowanym, które mimo natłoku obowiązków, chciałyby zdrowo się odżywiać. Aczkolwiek z oferty taniej diety pudełkowej, może skorzystać tak naprawdę każdy! Obecnie większość firm proponuje tani catering dietetyczny, który nie uszczupli nadmiernie i tak nadwyrężonego już przez pandemię koronawirusa budżetu. To idealnie rozwiązanie dla tych, którzy mają problem z komponowaniem zdrowych i pełnowartościowych posiłków. Dieta pudełkowa rozwiązuje ten problem, ponieważ dostajesz gotowane dania, których skład został opracowany przez dietetyka. Dzięki temu nie musisz już samodzielnie obliczać kaloryki i zastanawiać się, jakie produkty dostarczą Ci odpowiedniej ilości białka, a gdzie znajdziesz zdrowie tłuszcze. Oczywiście z cateringu pudełkowego powinny też skorzystać osoby, dla których kuchnia, to miejsce tylko do parzenia kawy i herbaty. Nie można przecież całe życie odgrzewać gotowych dań w mikrofalówce!

Dieta pudełkowa – do wyboru, do koloru! 

Diety pudełkowe z dostawą do domu, opracowane są pod kątem różnych potrzeb żywieniowych. Znajdziemy tu zarówno diety wegańskie, bezglutenowe, dla sportowców, o niskiej zawartości węglowodanów, jak i popularne w ostatnich latach diety ketogeniczne. Często w ofercie cateringu dietetycznego możemy znaleźć też coś specjalnego, tzw. perfect match. Tutaj możesz dowolnie skomponować zestaw dań, korzystając z różnych potraw, dostępnych w ramach cateringu dietetycznego z dostawą. Jest to dobra opcja dla osób, które nie lubią monotonnego jadłospisu. Dzięki takim urozmaiceniom diety pudełkowej, mają większe szanse na wytrwanie w postanowieniu, dotyczącym zdrowego odżywiania się na co dzień. Jeżeli nie jesteś pewien, jakie jedzenie pudełkowe z dostawą do domu będzie dla Ciebie najlepsze, skonsultuj się ze specjalistą. Większość firm cateringowych oferuje takie usługi w ramach swojej działalności. Poinformuj dietetyka o swoich problemach zdrowotnych i zaleceniach żywieniowych. Nie zapomnij też o preferencjach, czyli o tym co lubisz jeść, a czego nie. To bardzo ważne, aby specjalista z firmy cateringowej mógł dobrać dla Ciebie odpowiedni produkt, z którego będziesz w 100% zadowolony. Dobrze zbilansowana dieta składająca się ze smacznych posiłków, to gwarancja sukcesu, jeżeli planujesz schudnąć przed zbliżającymi się wakacjami.

Bądź na bieżąco!

Większość firm cateringowych zapewnia stałym oraz nowym klientom cykliczne promocje oraz oferty specjalne. Dlatego naprawdę warto regularnie odwiedzać strony internetowe różnych firm oferujących jedzenie pudełkowe z dostawą i być na bieżąco z aktualnościami konkretnego dostawcy. Wbrew powszechnym opiniom, catering dietetyczny z dostawą do domu, nie jest zarezerwowane tylko dla wybranych. Wystarczy policzyć, ile miesięczne przeznaczać na zakupy spożywcze, a potem porównać tę kwotę ze stawką dzienną taniej diety pudełkowej. W ostatecznym rozrachunku może się nawet okazać, że catering pudełkowy Kraków, to mniejszy wydatek, aniżeli samodzielne kupowanie produktów i gotowanie. Nie bez znaczenia jest też ogromna oszczędność czasu, który możesz poświęcić, np. na realizację swoich pasji, na które ciągle Ci go brakuje!