Chcesz się zdrowo odżywiać, ale planowanie i przygotowywanie posiłków przyprawia Cię o ból głowy? Catering dietetyczny może być właśnie tym, czego potrzebujesz – dostarczy on niezbędnych składników odżywczych, których potrzebuje Twój organizm, a dodatkowo Twoje dania będą wyglądać jak z restauracji! Dowiedz się więcej o diecie pudełkowej.

Jak działa catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa to usługa polegająca na dostarczaniu zbilansowanych posiłków w specjalnych pojemnikach, które dostosowane do potrzeb klienta i dostarczone pod wskazany adres. Firmy cateringowe oferują m.in. diety zbilansowane, wegańskie, bezglutenowe, dla osób z chorobą Hashimoto i wiele innych. Można wybrać dietę dostosowaną do indywidualnych potrzeb, preferencji dotyczących stylu życia lub aktywności fizycznej. Kaloryczność diet zaczyna się od 1000 kalorii i może sięgać nawet 4000 kalorii, w zależności od zapotrzebowania.

Dzięki cateringowi dietetycznemu nie musisz martwić się o zaopatrzenie lodówki, przygotowywanie i planowanie posiłków czy monitorowanie ilości spożywanych kalorii. Po otwarciu pudełka powinien nas przywitać satysfakcjonujący, dobrze zbilansowany posiłek, który nie skłoni nas do podjadania niezdrowych przekąsek. Catering dietetyczny dla dzieci czy dorosłych jest doskonałą opcją.

Jaki catering wybrać, czyli czym się kierować przy wyborze?

Catering dietetyczny to często masa firm do wyboru, że nie wiemy, na co zwrócić uwagę. Aby wybrać odpowiednią dietę, należy upewnić się, że firma cieszy się dobrą reputacją i renomą. W recenzjach można znaleźć zarówno plusy, jak i minusy zamawianych produktów, a także informacje o świeżości składników. Przy zamawianiu cateringu dietetycznego ważne jest, aby produkty były zdrowe i pozbawione konserwantów.

Catering dietetyczny powinien również oferować możliwość dostosowania czasu i ilości dostarczanych posiłków. Dzięki temu nie musisz się martwić, czy dostawca dostarczy jedzenie na czas, możesz zorganizować dostawy tak, by pasowały do Twojego planu dnia.

Dodatkowo niektóre firmy z cateringiem dietetycznym oferują dietę z możliwością modyfikacji. Jest to korzystne, ponieważ mamy wpływ na dania, które pojawią się w diecie oraz można konfigurować makroskładniki — przykładem takiej firmy, która oferuje catering dietetyczny np. w Rzeszowie (ale i w wielu innych miastach w Polsce), jest primate.diet.

>Tania dieta pudełkowa – czy to możliwe?

Można wybierać spośród różnych programów diety pudełkowej, których cena waha się od 45 do 90 złotych za dzień. Najlepiej przyjrzeć się swoim wydatkom na żywność, aby sprawdzić, ile pieniędzy przeznacza się na produkty spożywcze tygodniowo i miesięcznie. Sporo osób zdziwi się, jak duże oszczędności może wygenerować taki catering!

Dodatkowo dochodzi czas i wysiłek włożony w zakupy oraz przygotowanie zbilansowanych posiłków. Dzięki temu możemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy taka kwota przeznaczona na catering dietetyczny na miesiąc, to dużo czy mało.