Dieta pudełkowa do niedawna kojarzyła się z ekstrawagancją i niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy. Jednak wysyp firm cateringowych, które starając się dotrzeć do dużej liczby klientów, zawierają w swojej ofercie, coraz to różniejsze opcje dotyczące umowy, dostawy i rodzaju diety spowodowała, że coraz więcej osób decyduje się na danie diecie pudełkowej szansy. Jeśli także o tym myślałeś, oto kilka wskazówek, którymi powinieneś się kierować, decydując się na usługę cateringu dietetycznego.

Określ swoje potrzeby

To ważne, by wiedzieć dlaczego chcesz wybrać dietę pudełkową i dogłębnie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Czy o chodzi o ciągły brak czasu spowodowany pracą i narastającymi zadaniami? Jeśli nie nadążasz z przygotowywaniem posiłków i sięgasz po szybkie przekąski, może warto przyjrzeć się twojemu planowi dnia i spróbować go zoptymalizować. Gotowanie dań na zapas zaoszczędzi ci wiele czasu i będzie lepszym ekonomicznie wyborem. Jeśli jednak po namyśle, stwierdzisz, że zdjęcie z barków ciężaru gotowania, będzie dla ciebie korzystniejsze np. pozwalając ci lepiej skupić się na obowiązkach lub poprawiając twój balans między pracą, a odpoczynkiem to znaczy, że dieta pudełkowa jest właśnie dla ciebie.

Zdefiniuj swoje cele

Czy oprócz uzyskania większej ilości czasu i czystej wygody związanej z gotowymi posiłkami dostarczanymi wprost pod twoje drzwi, masz jeszcze jakieś inne cele związane z odżywianiem? Jeśli tak to dodatkowy powód do spróbowania diety pudełkowej. Może chcesz schudnąć lub zatroszczyć się o swoje zdrowie poprzez spożywanie bardziej zbilansowanych posiłków? Nie da się ukryć, że zamawiając catering dietetyczny, jest to znacznie prostsze. Plany żywieniowe układane są tak, aby dieta była pełnowartościowa, czyli zawierała wszystkie niezbędne składniki potrzebne do dobrego funkcjonowania organizmu, a każdy posiłek ma wyliczoną kaloryczność. Dla osób chcących poprawić formę, wybranie jadłospisu z określoną liczbą kalorii na dzień, pozwala łatwo kontrolować wagę i przyniesie szybsze rezultaty.

Zapoznaj się z ofertami kilku firm cateringowych

Warto wiedzieć, co w trawie piszczy i co oferują firmy cateringowe w twojej okolicy. Poniżej przykładowe oferty:

Jeśli masz specjalne preferencje lub ograniczenia związane ze stanem zdrowia powinieneś zwrócić szczególną uwagę na rodzaj diet pudełkowych, które są u nich dostępne. Może nie tolerujesz glutenu lub chciałbyś żeby twoje posiłki były wegańskie? Takie opcje są dostępne u coraz większej liczby usługodawców. Niektórzy z nich oferują także dzień próbny, w którym możesz ocenić czy smak, jakość lub sposób pakowania jedzenia ci odpowiada. Dużą pomocą będą też opinie zamieszczone w Internecie lub rekomendacje znajomych, które pozwolą ci uniknąć rozczarowania.