Warta to trzecia najdłuższa rzeka w Polsce, która, przepływając przez Poznań, stwarza wiele możliwości do wypoczynku na łonie natury. Jednym z ulubionych miejsc poznaniaków jest plaża Luboń. W słoneczny dzień możemy tam miło spędzić czas, jednak w najbliższej okolicy nie ma żadnego punktu gastronomicznego. Gdzie więc udać się, gdy dopadnie nas głód?

CO OFERUJE NAM LUBOŃ?

Idąc w kierunku centrum miasta napotkamy wiele mniejszych i większych sklepów spożywczych oraz restauracje szybkiej obsługi. Spośród lokalnych firm prym wiedzie Hell’s Kitchen, pizzeria położona przy ulicy Żabikowskiej, która w swojej ofercie ma prawie czterdzieści rodzajów pizzy oraz dania obiadowe. Jeśli chcecie spróbować czegoś innego, przecznicę dalej znajduje się Wschodnia Sushi – wspaniała restauracja z kuchnią azjatycką. To idealna okazja, aby zjeść wyśmienity ramen i wypić fenomenalną kwitnącą herbatę. Dostępne są także dania wegetariańskie oraz bezglutenowe. Po wszystkim można skusić się na Lody Naturalne z Cytadeli, trzeba będzie jednak poczekać w kolejce, gdyż miejsce jest bardzo popularne – spróbuj, a dowiesz się dlaczego.

A MOŻE… Pizza Dębiec?

Na północ od plaży znajduje się poznańska dzielnica Dębiec, na terenie której znajdziemy kilka godnych polecenia restauracjii. W centrum handlowym czeka na nas pizzeria sieci Da Grasso, której zapewne nikomu nie trzeba przedstawiać. Najciekawszym lokalem jest jednak Fratelli na osiedlu Dębina, gdzie dostaniemy pizzę oraz różne zestawy obiadowe. Popisową potrawą jest tu pizza faszerowana, w której między warstwami ciasta oraz na jego wierzchu roi się od wybranych przez nas składników. Jest też coś dla osób, które nie są fanami sosu pomidorowego – bez dodatkowej opłaty można wybrać pizzę na śmietanowym spodzie. Obsługa zrobi wszystko, abyś wyszedł stąd zadowolony i chętnie wrócił.