Pies jest często nieodłącznym członkiem rodziny. Niektóre psy mają to do siebie, że wyją. Czym spowodowane jest wycie psa? Czy warto doszukiwać się przyczyn, czy jest to po prostu psia natura?
Warto obserwować swojego pupila, ponieważ zdarza się, ze jego wycie może być wywołane jakąś sytuacją. Do głównych przyczyn, które mogą wywoływać nadmierne wycie należą: nuda, lęk przed zostawaniem samemu w domu, komunikacja z innymi psami (szczególnie w nocy), przyzwyczajenie i brak reakcji na wycie w wieku szczenięcym, ból lub choroba. Warto zatem przyglądać się swojemu psu, ponieważ niekiedy daje on nam sygnały i chce nas poinformować, np. że nie lubi zostawać sam w domu, że chce się pobawić, że się nudzi, że go coś boli.

 

Czasami pies wyje z powodów, na które właściciel nie ma wpływu. Wówczas daje się we znaki psi instynkt i chęć komunikacji z otoczeniem. Jeżeli psu nie dzieje się krzywda, to nie ma nic niewłaściwego w takim zachowaniu. Problem zaczyna się wtedy, gdy staje się to coraz częstsze i bardziej uciążliwe. Wówczas należy bacznie przyglądać się swojemu podopiecznemu czy nie dzieje się coś złego.